Katalog

Katalog Ne Değildir ?

Sadece ürün açıklamasının ve kampanyalara tarzı güncel inidirimlerin yer aldığı bir insert değildir.
Katalog sürekli basılacak bir matbaa ürünü değildir, iyi düşünüp, iyi planlayıp sezonluk ya da yıllık çıkarılan bir tanıtım materyalidir.

Katalog Nedir ?

16 sayfa katalog ve 350 gram kuşe kapak
20 sayfa katalog ve 350 gram kuşe kapak
24 sayfa katalog ve 350 gram kuşe kapak
28 sayfa katalog ve 350 gram kuşe kapak
A4 boyutunda katalog yani 210mm x 297mm
A5 boyutunda katalog yani 148mm x 210mm
Gibi sayfa, boyut ve gramlarda basılan bir tanıtım materyalidir.

Neden Katalog Kullanmalıyım?

Kurumsal Reklamın ve tanıtımın büyük önem kazandığı günümüzde ürünü ve hizmetleri öne çıkarmada kullanılan yöntemlerin başında kataloglar gelir. Kataloglar, firmaların ya da kurumların ürünlerini ve hizmetlerini tanıttıkları, belli bir sırayı takip eden kitapçıklardır.
Belli bir sıra ve düzen içinde hazırlanan kataloglar, tercihe göre bol bilgili-az görselli olabileceği gibi görselin ağırlıklı olduğu şekilde de tasarlanabilir. Ticari kataloglarda -eğer verilen hizmetler yer alacaksa- potansiyel müşterilerin ilgisini çekebilecek ve ihtiyaçlarına parmak basabilecek bilgilere ağırlık verilmeli, bu anlatımlar görsel materyaller ile desteklenmelidir.

Şirketler yeni sezona ait ürünlerini, tasarladıkları bütün ürünleri, indirim kampanyalarını ya da verdikleri bütün hizmetleri kataloglar yoluyla duyurarak potansiyel müşterileri çekmeye çalışırlar. İnşaat şirketleri, boya firmaları , giyim firmaları, mobilya sektörü, avize mağazaları, süpermarketler, iç mimarlık şirketleri ve hemen hemen diğer bütün firmaların ürünlerini ve hizmetlerini tanıttıkları kataloglar mevcuttur.
Ürün ağırlıklı katalog hazırlamak için profesyonel çekilmiş fotoğraf görselleri gereklidir.. Ürünlerin dikkat çekici fotoğrafları kullanılmalı ve dikkat çekici özellikleri ayrıntıya girmeden yazılmalıdır. Gereksiz bilgilerden kaçınılmalı, müşterinin ürüne odaklanması sağlanmalıdır. İstediğiniz boyutlarda katalog basımı yapabilirsiniz ancak genellikle A4 ve A5 formatları kullanılır. Katalog tasarımındaki renk düzeni ise firmanın kurumsal rengi, faaliyet alanı ve logosuyla uyumlu olmalıdır. Kataloglarda ürünün görünürlüğünü öne çıkarmada yardımcı olan kuşe kağıt kullanılmaktadır. Bu tercihlerin her biri katalog fiyatlarını da belirleyen faktörlerdir.
Katalogdaki amaç müşteriyi firmaya başlamak ve ihtiyaç anında her an müşterinin yanında olmaktır. Bu yolla hem ürün ve hizmetlerinizi duyurmuş hem de sizden haberdar olmayanlar için firmanızın tanıtımını yapmış olursunuz.

Katalog basımında Neden Rematpro’yu tercih etmeliyim?

Rematpro sahip olduğu yüksek donanımlı baskı makineleri sayesinde ihtiyacınız olan kataloğu; en kaliteli şekilde, en hızlı sürede ve en uygun fiyatlarla karşılar. Rematpro ekibi olarak, istediğiniz katalog tasarımını belirlemede sizlere ücretsiz danışmanlık hizmetimiz ile yardımcı olmaktan memnuniyet duyuyoruz. Siparişinizi tamamladığınızda Rematpro kalitesiyle hazırladığımız katologlarınızı hiç zaman kaybetmeden sizlere ulaştırıyoruz.

TEKLİF İSTE
Benzer Ürünler