Folyo

Folyo Nedir ?

Folyo nedir sorusunu şu şekilde cevaplayabiliriz; folyo, araç kaplamadan iç mekân tasarımlarına kadar pek çok alanda yaygın olarak en çok kullanılan baskı malzemelerinden biridir. Folyolar, dijital baskıda kullanılır ve PVC yani polivinil klorür türündedir. Folyoların arkası yapışkanlıdır ve bu yüzden oldukça avantajlıdır. Folyoların tercih edilme nedenleri arasında, herhangi bir ek malzemeye ihtiyaç duymadan yüzeylere yapışabilme özelliği yer almaktadır.
Folyolar birçok farklı alanda baskı yapılarak kullanılmaktadır. Baskılarda, plotter denilen folyoları şekillendirme ve kesim cihazında istenen her şey yapılabilmektedir. Bu cihazı tanıtım ve reklam sektörü yoğun olarak kullanmaktadır. Plotter denilen cihaz ile desen, yazı, şekil, rakam gibi her şey basılıp üretilebilmektedir. Ayrıca renk skalası (aralığı) oldukça geniş olduğu için her tasarıma uyan birçok seçenek mevcuttur. Önceleri folyo kesim ile uygulanan bu yöntem, şimdilerde dijital baskının da işin içine girmesiyle birlikte mükemmel bir hâl aldı. Her şey göz zevkine uyan, estetik bir yapıya büründü. Şu anda çevrenizde gördüğünüz tabela, yönlendirme levhaları gibi birçok reklam ve tanıtım unsurunda folyo + dijital baskı ikilisini görebilmekteyiz. Folyo nedir, folyo baskı nedir sorularını cevapladıysak, folyo nerelerde kullanılır, folyo çeşitleri nelerdir bir de onlara göz atalım.

Folyo baskı nerelerde kullanılır?

Kullanım alanlarını şu şekilde sıralayabiliriz:
Reklam stickerlarında
Bina cephe giydirmelerinde
Vitrin reklamlarında
İç mekân tasarımlarında
İç dekorasyonlarda
Fuar reklam stantlarında
Araç kaplamalarında
Araç giydirmelerinde

Folyo çeşitleri nelerdir?

Folyoların çeşitlerini şu şekilde sıralayabiliriz:
Araç kaplama; yani cast folyoları
Fotomülüne; yani gece ışık veren folyolar
Baskı folyoları
Ekonomik kesim folyoları
Yüksek seri kesim folyoları
Mat baskı folyoları
Parlak baskı folyoları
Mıknatıslı folyolar
Fosforlu folyolar
Transluzent folyolar ve transparan folyolar
Reklektif folyolar
Kumlama folyolar
Uygun fiyatlı ve kaliteli folyolar kullanmak en az atıkla en fazla verimi elde etmenizi sağlamaya yardımcı olur. Piyasada baskı ve kesim folyosu olarak öncü markaların çeşitli ürünlerini bulmak oldukça kolaydır. Bunun için internet mağazalarını ziyaret edebilir, soru sormak ve işlerinize en uygun malzemeyi seçebilmek için deneyimli kişilerden öneriler alabilirsiniz.

Folyo Baskısında Neden Rematpro’yu tercih etmeliyim?

Rematpro sahip olduğu yüksek donanımlı baskı makineleri sayesinde işyerinizin ihtiyacı olan Folyoyu; en kaliteli şekilde, en hızlı sürede ve en uygun fiyatlarla karşılar. Rematpro ekibi olarak; hazırlamak istediğiniz Folyo tasarımını belirlemede sizlere ücretsiz danışmanlık hizmetimiz ile yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Siparişinizi tamamladığınızda Rematpro Folyolarınızı yollamak üzere hemen işleme koyarak zaman kaybetmeden ürünü size ulaştırıyoruz.

TEKLİF İSTE
Benzer Ürünler