Afiş

Afiş Ne Değildir?

Firmaya ait tüm bilgilerin ve ürüne ait her ayrıntının yer aldığı, yazı ağırlıklı kullanılan bir reklam aracı değildir. Sadece resim ya da sadece yazının tercih edildiği bir sıradanlığın olduğu matbaa ürünü de değildir. Uygulandığı yerde en uzun süre durma özelliği olan afişler, asla önemsenmeyecek reklam ve tantım araçları değildir.

Afiş Nedir?

AFİŞTE OLMASI GEREKENLER:
1.Afiş, dikkat çekmelidir.
2.İzleyiciyi bilgilendirilmeli ya da istek uyandırmalıdır.
3.Harekete geçirici ve eyleme itici olmalıdır.
4.Hedef kitleye göre düzenlenmeli, anlaşılır bir dil bütünlüğüne sahip olmalıdır.
5.Afiş; Bir taraftan bir malın tanıtımını yaparken, diğer taraftan da seslendiği toplumun görsel zevk düzeyini yükseltmekle yükümlüdür.
6.Bir yönden malın markasını tanıtırken, diğer markalara tercih edilmesini sağlamaya ve bir sempati oluşturmaya çalışmalıdır.
7.Kesin bir anlatıma sahip olmalıdır.
8.Afiş tanıttığı bir malın ya da markanın diğerlerinden farklı olduğunu göstermelidir.
9.Afişin renkleri şimşek gibi etkilemeli. Mümkün olduğu kadar basit ve ayrıntısız olmalıdır.
90 gr, 115 gr kağıtlara basıldığı gibi, 35&50, 50&70 gibi ölçülerede basılmaktadır.

Neden Afiş Kullanmalıyım?

Geçmişi çook eskilere dayanan afişte o dönemlerde duvarlara kazıma yöntemleri kullanılırdı. 15. yy’dan sonra kağıtlara yazılmaya başlanılan afişler gittikçe sanat değeri olan birer propaganda ve reklam aracı haline gelmişlerdir. Afiş, görsel bir iletişim aracıdır. Çok farklı sektörlerde, çok çeşitli amaçlarla kullanılmaktadır.
Afiş, tasarım ve sanat kaygısının eşit ağırlıkta olduğu, konusunu toplumsal yapı içinde yer alan gereksinimlere uygun sosyal, politik, ticari, kültürel ve benzeri alanlarda bir şeyi duyurmak ve tanıtmak için hazırlanan çoğu resimli duvar ilanlarıdır.
Halkı bir düşüncenin, bir malın ya da bir olayın varlığı konusunda bilgilendirme amacıyla duvarlara asılan, yapıştırılan, resimli yazı ve ilanlara afiş denir.
Afiş özünde dışavurumcudur. Reklam afişlerinin söyleyecek çok önemli sözleri vardır. Afişler?deki görüntüler gerçeklerinden daha güçlüdür. Çoğu zaman reklamı yapılan ürünün ana görüntüsü olmayı üstlenmişlerdir. Bu olayın afişin sokaktan geçen kişiyle kurabildiği direkt ilişkiden de afişin yüklendiği sanatsal ve duygusal nedenlerden kaynaklanmaktadır. Diğer reklam araçlarının sunduğu görüntülerde afiş durgun ve kalıcıdır. Sokaktan geçen insan bu ürünün görüntüsünün gündelik hayatına girdiğini fark etmiştir.
Afiş, ticari hayatın temel dayanaklarından ve vazgeçilmez unsurlarından biridir.

Afiş basımında Neden Rematpro’yu tercih etmeliyim?

Rematpro sahip olduğu yüksek donanımlı baskı makineleri sayesinde ihtiyacınız olan afişi; en kaliteli şekilde, en hızlı sürede ve en uygun fiyatlarla karşılar. Rematpro ekibi olarak, istediğiniz afiş tasarımını belirlemede sizlere ücretsiz danışmanlık hizmetimiz ile yardımcı olmaktan memnuniyet duyuyoruz. Siparişinizi tamamladığınızda Rematpro kalitesiyle hazırladığımız afişlerinizi hiç zaman kaybetmeden sizlere ulaştırıyoruz.

TEKLİF İSTE
Benzer Ürünler